Bezpłatna wymiana! Jeśli odeślesz produkt w ramach wymiany, kolejny będzie wysłany za darmo.

Czyszczenie i pielęgnacja

Czyszczenie i impregnacja

Do czyszczenia butów ze skóry licowej jak i zamszowej rekomenduje się używanie specjalnych przeznaczonych do tego środków. Środki te usuwają zabrudzenia bez uszkadzania materiału i pielęgnują skórę. Nanosimy je na miękką ściereczkę i delikatnie przecieramy buty, a następnie pozostawiamy je do wyschnięcia. Buty z zamszu warto oczyścić za pomocą szczotki do zamszu lub specjalnego przeznaczonej do tego gąbki do czyszczenia. Trzeba przetrzeć buty delikatnie i w jednym kierunku, aby uniknąć zniszczenia struktury zamszu.

Buty z obu tych materiałów można także wyczyścić w naturalny i ekologiczny sposób, za pomocą mieszanki wody i octu. Do szklanki wody (200ml) dodajemy jedną lub dwie łyżki octu. W tak przygotowanej mieszance zanurzamy miękką szmatkę i czyścimy buty, po czym pozwalamy im naturalnie wyschnąć. 

Zarówno buty zamszowe jak i ze skóry licowej można na szybko wyczyścić używając do tego celu nawilżanych chusteczek dla niemowląt. Warto zawsze mieć takie po ręką.

Do czyszczenia i pielęgnacji skór licowych świetnie nadaje się wazelina kosmetyczna. Buty oczyszczamy wstępnie przy pomocy wspomnianej wody z octem, chusteczek nawilżanych lub wody z łagodnym detergentem, a następnie przy pomocy miękkiej szmatki nanosimy na nie wazelinę.

Buty ze skóry lub zamszu, warto co jakiś czas zaimpregnować środkiem ochronnym. Takie środki chronią skórę przed przed zabrudzeniami i wilgocią. Jednak należy pamiętać, aby w przypadku butów z zamszu należy użyć jedynie impregnatów specjalnie przeznaczonych do tego materiału.P

Zapobieganie farbowaniu obuwia

Zdarza się, że buty lub jakieś ich elementy mogą farbować skórę. Jest to kwestia indywidualna, która ma związek ze stanem skóry i składem potu danego użytkownika. Substancje barwiące z butów mogą reagować z komponentami potu, co prowadzi do zmiany koloru skóry.

Aby radzić sobie z farbowaniem skóry przez buty, można zastosować kilka sposobów. Jednym z nich jest użycie gotowych, przygotowanych do tego celu specjalnych sztyftów lub sprayów 

Można także zdecydować się na domowe sposoby radzenia sobie z tym problemem np spryskanie farbującego miejsca lakierem do włosów lub przetarcie skóry octem, sokiem z cytryny lub pastą z sody oczyszczonej.